Головна » 2018 » Квітень » 10 » Тиждень російської мови та зарубіжної літератури
14:40
Тиждень російської мови та зарубіжної літератури

Згідно річного плану школи та з метою розвитку знань та умінь з російської мови та зарубіжної літератури, розвитку творчих здібностей учнів в нашій школі  з 02 по 06 квітня 2018 року проходив Тиждень російської мови та зарубіжної літератури. Учні 5 – 11 класів взяли активну участь у всіх запланованих заходах.

Основна мета ТИЖНЯ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ТА ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ Є:

  • підвищити інтерес учнів до уроків російської мови і зарубіжної літератури;
  • виховати повагу до літературних та культурних традицій народів світу;
  • навчати самостійно працювати з додатковою літературою;
  • висловлювати та відстоювати власну думку;
  • виявити літературно-обдарованих дітей;
  • формувати естетичні смаки.

Протягом п’яти днів учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, приймали активну участь у різних конкурсах та вікторинах. Під час проведення таких заходів учні дізнались багато цікавого про життя і творчість письменників, збагатили свої знання про кращі твори світової літератури.

Розпочався Тиждень виставкою – конкурсом малюнків «Світ літератури очима дітей» (5-7 класи), презентацією газет – колажів (8-11 класи). Газети були яскраві та насичені цікавою інформацією.

Інтелектуальний турнір знавців зарубіжної літератури «Що? Де? Коли?» з учнями 7-Б, 7-В, 7-Г класів провела учитель Шкредова О.Л. Учні підготували цікавий матеріал про зарубіжних письменників, а також проявили неабияку творчість, створюючи буктрейлери та презентації. Учні підготували інсценування до роману В.Скотта «Айвенго», склали до твору вікторини, кросворди та есе.

З великою зацікавленістю учні 6 – Г класу (учитель Полтавцева Т. М.) прийняли участь у літературному турнірі «Літературний герой». Літературні вікторини, складання кросвордів, виконання тестів, декламування уривків з улюблених творів показали, що учні дуже люблять проводити вільний час з книжкою в руках. Робінзон Крузо, герої оповідань Джека Лондона, Грінвуда Джеймса та багатьох інших письменників є прикладом мужності, стійкості, справжніх людських моральних чеснот.

Учні 6 класів прийняли участь у літературному брейн – рингу
«Мистецтво Давньої Греції та Риму» (учитель Катренко В.О.) Перед учнями було поставлено завдання: закріпити знання учнів з античної літератури, зокрема – грецької та римської; познайомити учнів з основними мистецькими досягненнями античності, виховувати любов і повагу до культурних надбань давніх народів.

Свої знання з російської мови та літератури продемонстрували учні 5 класів під час лінгвістичної гри «Фразеологія російської мови» (учитель Матвієнко М.Ю.) Діти оформили стіннівки, склали кросворди, малювали ілюстрації до фразеологізмів.

Учні 11 класів з учителем Коржовою Л.О. підготували цікаві повідомлення про життя та творчість зарубіжних письменників, чия доля була пов’язана з Україною. Усний журнал « З Україною в серці» допоміг учням розширити свої знання та дізнатись багато цікавого про світових митців слова.

Свої знання з російської мови та літератури продемонстрували учні 8 і 9 класів під час конкурсу ерудитів «Наша сучасна мова» (учитель Матевосян С.А.) Під час заходу учні  звернулись до скарбів російської мови, збагатили свій словниковий запас, поглибили знання про мову та літературу.

Підсумковим етапом Тижня стало нагородження всіх активних учасників грамотами та солодкими подарунками. Найкращіми учнями – знавцями російської мови та зарубіжної літератури стали Писаренко Євгенія (6-Б клас), Ахтирський Артур (6-Г клас), Боженко Денис, Чернишенко Марина, Поночовний Антон (7-Б клас), Стрелецький Пантелеймон, Вьюник Дарина (7-Г клас), Беседін Сергій, Кропівницький Іван (7-В клас), Макаренко Дарина (9-А клас), Мартиненко Олександр (11-Б клас) та багато інших. Загалом, тиждень російської мови та зарубіжної літератури був цікавим та пізнавальним. Варто зазначити, що завдяки таким заходам школярі починають краще готуватися до уроків, активніше беруть участь у літературних бесідах, більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної літератури. А вчителі відчувають радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.


 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Методичні заходи | Переглядів: 249 | Додав: teacher | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Шаблоны для сайтов.
Шаблон.