Головна » 2018 » Вересень » 24 » Цей день в історії
09:30
Цей день в історії

24.9.1801 - на Полтавщині народився Михайло Остроградський,
український математик і механік, в 29 років став академіком


Михайло Васильович Остроградський народився 12 (24) вересня 1801 в селі Пашенна (Полтавської губернії) в сім’ї поміщика. У дитинстві був надзвичайно допитливий, хоча не виявляв тяги до навчання.
Початкову освіту отримав в пансіоні при Полтавській гімназії, де директором був І. П. Котляревський — відомий український поет. Закінчив курс математичного факультету в Харківському університеті; потім відвідував в Парижі лекції в Сорбонні і в College de France. Тут він звернув на себе увагу знаменитих математиків Лалласа, Фур’є, Ампера, Пуассона, Коші. 1823: запрошений в якості професора в коледж Генріха IV. У 1826 він представив інституту мемуари: «Sur la propagation des ondes dans un basin» надруковані в 1832  в томі III «Memoires presenteen par divers savants». Найбільш відомі його праці з теорії певних інтегралів; йому належить, наприклад, висновок вираження для варіації кратного інтеграла. 1827: повернувся на батьківщину з французьким дипломом і з заслуженою репутацією талановитого вченого.
Спочатку він викладав в Головному Інженерному училищі Російської імперії та Інституті Корпусу інженерів шляхів сполучення. 1830: обраний екстраординарним академіком Петербурзької Академії наук. Пізніше, завдяки видатним науковим заслугам, М. В. Остроградський був обраний членом-кореспондентом Паризької Академії наук, членом Американської, Римської та інших академій і наукових товариств. Почесний член Московського університету (1844). 1 січня 1862 року в Полтаві Остроградський помер.

Цікаві факти

У коло його інтересів входили і основні питання механіки, і теорія чисел, і балістика, і алгебра, і небесна механіка, і математичний аналіз, і математична фізика. Остроградський був високого зросту, повний, мав гучний голос. М. В. Остроградський був одноокий. Це сталося через необережне поводження Остроградського з фосфорним сірником під час другої поїздки в Париж.

В кінці життя Остроградський цікавився спіритизмом.

Остроградський любив рідну мову, рідну літературу, добре знав і високо цінував творчість Тараса Григоровича Шевченка, з яким був знайомий і знаходився в добрих відносинах, багато творів якого читав напам’ять. Вчений мав хорошу пам’ять, пам’ятав багато літературних та історичних творів, прочитаних навіть в ранній юності; знав напам’ять багато віршів.

Остроградський любив бути на людях і коли бував у себе в селі, то часто або сам їздив в гості, або приймав гостей. У суспільстві він був цікавим і дотепним співрозмовником.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/mihaylo-ostrogradskiy-biografiya-ta-tsikavi-fakti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Категорія: Сторінки української історії | Переглядів: 18 | Додав: teacher | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Шаблоны для сайтов.
Шаблон.