Головна » 2018 » Вересень » 21 » Цей день в історії
11:12
Цей день в історії

21.9.1658 - початок Московсько-української війни, яка завершилась через рік перемогою українських військ.


Московсько-украї́нська війна (Козацько-московська війна) — збройний конфлікт, що тривав з 21 вересня1658 року по 17 жовтня 1659 року, між Гетьманщиною, на чолі з гетьманом Іваном Виговським, та Московським царством. Почався з втручання Московського царства в міжусобну боротьбу в Україні — підтримки опозиційних сил. Воєнні дії велися на Лівобережжі.

В ході війни Виговський покинув московський протекторат, перейшовши за Гадяцькою угодою як третій рівноправний член ( «Велике Князівство Руське») двосторонньої унії Польщі і Литви до складу Речі Посполитої. В битві при Конотопі 1659 року українські козаки та їхні союзники кримські татари розгромили цвіт московської армії, але скористатися з цієї перемоги не змогли. Непопулярний союз Виговського з поляками позбавив його підтримки більшої частини козацтва, насамперед Запорозької Січі та лівобережних полків.

Як наслідок, він поступився новому гетьману Юрієві Хмельницькому, який розірвав Гадяцьку угоду й уклав мир з Москвою. Війна закінчилася укладанням Переяславських статей, що встановлювали над козацькою Україною московський протекторат.

Категорія: Сторінки української історії | Переглядів: 19 | Додав: teacher | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Шаблоны для сайтов.
Шаблон.