Головна » 2018 » Лютий » 21

З метою методичної допомоги навчальним закладам освітній портал Освіта.ua разом з провідними вітчизняними фахівцями презентує безкоштовний збірник диктантів, що стане у пригоді учителям української мови при підготовці та проведенні державної підсумкової атестації в 9-му класі.
У добірці запропоновано 120 текстів диктантів, у тому числі 20 нових, що охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах.
За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.
Тексти диктантів також відповідають вимогам до проведення державної підсумкової атестації учнів з української мови, мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання.
Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: "Мальовнича Україна", "Достойники", "Цікавинки звідусіль", "Літературні скарби", "Народні звичаї та обряди", "Мова", "Непересічні особистості", "Природа" та "Світ захоплень".
Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України у відповідності до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.


 

ЗМІСТ:

МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА

ДОСТОЙНИКИ

МОВА

ПРИРОДА

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

ЛІТЕРАТУРНІ СКАРБИ

ЦІКАВИНКИ ЗВІДУСІЛЬ

НЕПЕРЕСІЧНІ ОСОБИСТОСТІ

СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ

 


МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА

ДОСТОЙНИКИ

МОВА

ПРИРОДА

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

ЛІТЕРАТУРНІ СКАРБИ 

ЦІКАВИНКИ ЗВІДУСІЛЬ

НЕПЕРЕСІЧНІ ОСОБИСТОСТІ

СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ

 

 

Категорія: ДПА | Переглядів: 4308 | Додав: teacher | Дата: 2018-02-21

Щорічно 21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Головною метою свята є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур, консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв.
Традиційно з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова були організовані й проведені наступні заходи: мовознавчий турнір «Цікаво про слово»(8-А клас, учитель Нагорна А.В.),  усний журнал «Мово моя солов`їна»(9-Б клас, учитель Мартиненко Г.Г.), наукова конференція «Мова – генетичний код нації»(10-А клас, учитель Олексієнко В.А.), літературна вікторина «Душа народу бринить у слові»(учитель Попова Л.В.), брейн-ринг «Рідна мово, ти квітуєш пелюстками слова»(5-В клас, учитель Атамашко С.М.). Учні 5-11 класів долучилися до написання «Диктанту єдності». До Дня рідної мови було проведено диктант "Без языка нет народа" (вчителі рос. мови та зарубіжної літератури Матвієнко М.Ю (9-11 клас)., Матевосян С.А. (8 клас). Вітаємо всіх із Міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!


Категорія: Методичні заходи | Переглядів: 380 | Додав: teacher | Дата: 2018-02-21

Шаблоны для сайтов.
Шаблон.